2026 BZP 00501043Znak: DT.ZP.2720.03.2026
Przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik – Kierz – Cuple – Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ, Poniatowa (lubelskie)
- Rodzaj zamówienia
- Roboty budowlane
- Tryb
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
- Wartość szacunkowa
- nie podanowartość nieznana
- Wadium
- niewymagane
- Okres realizacji
- 20 dni
- Opublikowano
- 22 paź 2026
- Otwarcie ofert
- 6 lis 2026, 10:15
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik – Kierz –Cuple – Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje: Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe: - odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w terenie równinnym; - wykonanie frezowania nawierzchni asfaltowych na zimno, gr. w-wy 4 cm; - rozebranie krawężników betonowych na podsypce cementow
Kryteria oceny ofert
| Kryterium | Waga |
|---|---|
| Cena | 60 |
| Okres gwarancji i rękojmi | 40 |
Kody CPV
- 45000000-7Roboty budowlanegłówny
- 45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
- 45233223-8Wymiana nawierzchni drogowej
- 45233222-1Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
Gdzie złożyć ofertę
PlatformaeZamawiający / OnePlace (Marketplanet)
Złożenie oferty wymaga od wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie zakupowej zamawiającego dostępnej pod adresem:https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/
Treść ogłoszenia
Pokaż pełną treść ogłoszenia
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik – Kierz – Cuple – Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029613
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 6
1.5.2.) Miejscowość: Poniatowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-320
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpsekretariat@opole.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpopole.bip.lubelskie.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik – Kierz – Cuple – Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f30b5e44-b9cc-4310-9a9d-e9944cefa6b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00501043
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014568/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.1.3 Przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik - Kierz - Cuple - Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/opole-lublin/demand/330933/notice/public/details
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2022 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2024 r., poz. 1513 z późn.zm.), za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem:https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/opole-lublin/demand/330933/notice/public/details. W przypadku awarii w/w platformy za pośrednictwem poczty elektronicznej (z wyjątkiem składania ofert): zdpsekretariat@opole.lublin.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w rozdziale III podrozdziale 1 SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DT.ZP.2720.03.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia: Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2240L Kol. Chmielnik – Kierz –Cuple – Trzciniec na odcinku dł. 1,030 km.
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe:
- odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w terenie równinnym;
- wykonanie frezowania nawierzchni asfaltowych na zimno, gr. w-wy 4 cm;
- rozebranie krawężników betonowych na podsypce cementowo-piaskowej;
- rozebranie nawierzchni zjazdu z prefabrykatów beton (trylinka);
- rozebranie nawierzchni z mieszaniny kruszyw kamiennych (zatoka przy remizie);
- odkrycie krawędzi jezdni wraz ze ścinaniem zawyżonego pobocza, grubość warstwy ścinanej mechanicznie do 10 cm i szer. 0,50 m;
- rozebranie istniejącej drogi dla pieszych z kostki bruk. beton. wraz z obramowaniem (krawężniki oraz obrzeża betonowe);
- regulacja pionowa zaworów wodociągowych (zatoka przy remizie);
- regulacja wysokościowa istniejących zjazdów oraz placów z prefabrykatów betonowych (kostka brukowa beton.) wraz z obramowaniem w celu nawiązania do wysokości krawędzi jezdni;
- rozebranie drogi min.-bitum. wraz z podłożem (0+963-1+030).
Zatoka parkingowa przy remizie:
- profilowanie i zagęszczenie mechanicznie podłoża pod warstwy konstrukcyjne zatoki parkingowej wraz ze zjazdem oraz w okolicy przystanku; - podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem Rm=5,0MPa o grubości warstwy 15 cm po zagęszczeniu;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 12 cm;
- skropienie podbudowy emulsją asfaltową;
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W (KR2) warstwa gr. 5 cm po zagęszczeniu;
- skropienie w-wy wiążącej emulsją asfaltową;
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 (KR2), grubość warstwy po zagęszczeniu.
Droga dla pieszych:
- wykopy wykonane mechanicznie poprzeczne w gruncie kat. III, gł. 45 cm pod krawężnik, gł. 25 cm podbudowa, gł. 30 cm podbudowa zjazdów, gł. 15 cm pod obrzeże;
- profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne w gruntach kat. II-IV;
- krawężniki betonowe wystające lub obniżone o wymiarach 15x30x100 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wykonaniem ławy z oporem z betonu C12/15 (chodnik);
- krawężniki betonowe najazdowe o wymiarach 15x22x100 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wykonaniem ławy z oporem z betonu C12/15 (zjazdy);
- obrzeża betonowe o wymiarach 6x20x100 cm na ławie z oporem z betonu C12/15, spoiny wypełnione zaprawą cementowo-piaskową (chodnik);
- wykonanie i zagęszczanie mechanicznie warstwy odsączającej z piasku stabilizowanego mechanicznie, grubość warstwy 10 cm;
- podbudowa - mieszanka związana cementem C3/4 (<6,0MPa) gr. 15 cm po zagęszczeniu (chodnik);
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej kolorowej gr. 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4, gr. 3 cm, spoiny wypełnione piaskiem (chodnik, peron);
- dolna w-wa podbudowy - mieszanka związana cementem C1,5/2 (<4,0MPa) gr. 15 cm po zagęszczeniu (zjazdy);
- górna w-wa podbudowy - mieszanka związana cementem C3/4 (<6,0MPa) gr. 15 cm po zagęszczeniu (zjazdy);
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 gr. 3 cm, spoiny wypełnione piaskiem (zjazdy). Nawierzchnia:
- w-wa wyrównawcza-wzmacniająca z kruszywa łamanego stab. mechanicznie 0-31,50 mm;
- skropienie w-wy wyrównawczo-wzmacniającej emulsją asfaltową;
- podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem Rm=5,0MPa o grubości warstwy 12 cm po zagęszczeniu (0+963 – 1+030);
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W (KR2) warstwa gr. 5 cm po zagęszczeniu – 5800 m2;
- skropienie w-wy wiążącej emulsją asfaltową;
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S (KR2), grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm- – 5705 m2.
Roboty wykończeniowe:
- wykonanie pobocza drogi z kruszywa kamiennego, łamanego 0-31,5 mm gr. 9 cm, szerokość poboczy 0,75 m;
- uzupełnienie gruntem rodzimym terenu pod pobocza oraz za poboczem z kruszywa, 10-15 cm, szerokość 0,50 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dokumentacji technicznej, stanowiącej Załącznik 1 do niniejszej SWZ oraz we wzorze umowy - załącznik nr 9 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, zgodnie z art. 112 ustawy Pzp, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.2. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
- Zamawiający nie stawia warunku w w/w zakresie.
2.3. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
- Zamawiający nie stawia warunku w w/w zakresie.
2.4. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
- Zamawiający nie stawia warunku w w/w zakresie.
2.5. Zdolności technicznej lub zawodowej:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który wykaże:
a) Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia, tj. dysponuje minimum jedną osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia – w specjalności drogowej oraz aktualne na dzień podpisania umowy pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego i wymagane
ubezpieczenie OC.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie wykazu osób według załącznika nr 8 do SWZ.
Dodatkowe informacje:
- Wykonawca w celu wykazania spełniania warunków w zakresie kardy/personelu może wskazać osobę, która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu
samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji
zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r., poz. 166) oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z
2025 r., poz. 1783 z późn.zm.),
- przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu
art. 15a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2026 r., poz. 524 z późn.zm.) oraz przepisów wcześniejszych. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (nazwy specjalności i ich zakresy) będą
rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania. Na podstawie art. 104 ustawy Prawo budowlane, osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały
uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.
- wszystkie osoby zatrudnione przy realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim, w przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą liczbę kompetentnych tłumaczy wykazujących
znajomość języka technicznego w zakresie technologii budowlanej we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia.
b) Warunek dotyczący doświadczenia Wykonawcy, tj. należyte wykonanie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie lub przebudowie drogi o nawierzchni asfaltowej, o długości minimum 1,00 km oraz oświadczy, iż robota w przedmiotowym zakresie została wykonana w należyty sposób, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i została prawidłowo wykonana.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie wykazu robót budowlanych (załącznik nr 7 do SWZ) i dołączonych do niego dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: Rodzaj i zakres zmian umowy jak również warunki ich wprowadzania zostały określone w § 17 wzoru umowy
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-11-06 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Złożenie oferty wymaga od wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie zakupowej zamawiającego dostępnej pod adresem:https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-11-06 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni 2026-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane